REKLAMA

Karta
Fot. Pixabay.com

20-letni mieszkaniec Świętochłowic znalazł kartę bankomatową i postanowił z niej zacząć korzystać. Sprezentował kolegom hamburgery i chipsy, ale na skutek swojego czynu może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

REKLAMA

Jak opisuje Komenda Miejska Policji ze Świętochłowic, pewniej 20-letni mieszkaniec w trakcie spaceru z kolegami po jednym z deptaków znalazł kartę bankomatową. Nie wahał się ani chwili – podniósł ją i schował do kieszeni.

Następnie mężczyzna wraz ze swoimi znajomymi udał się do sklepu, gdzie kupił całej grupie chipsy i napoje. Nie zapłacił jednak ze swoich pieniędzy, a z tych, które były na znalezionej karcie. Na tym jednak nie skończył.

REKLAMA

– 20-latek wpadł na pomysł, aby wypożyczyć hulajnogi elektryczne. Mężczyźni przez cały dzień jeździli nimi po mieście, odwiedzając po drodze sklepy i restauracje, gdzie 20-latek kupował sobie i kolegom hamburgery, lody i napoje – podaje KMP w Świętochłowicach.

Łącznie 20-latek użył znalezionej karty aż 12 razy. Policjanci szybko wpadli na jego trop i postawili mu właśnie 12 zarzutów. Za czyny, których się dopuścił grozi nawet do 10 lat więzienia. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem.

REKLAMA

REKLAMA