fot. National Park Service, R. Claussen

Nie wszystko, co wydaje się śmieciem, jest nim w istocie. Przekonała się o tym Rebekah Claussen, która w pobliżu Zatoki Meksykańskiej, na Padre Island National Seashore znalazła coś, co przypominało kawałek zwykłego żółtego sznurka.

Rebekah jest przewodniczką National Park Service. Jej znalezisko okazało się w gruncie rzeczy ciekawym odkryciem. Okazało się bowiem, że nie jest to sznurek, ale rodzaj koralowca. Nazywany jest on „morskim batem”, a wszystko przez jego kształt i elastyczność.

– Najczęściej ludzie zakładają, że są to śmieci. Chociaż może ci się wydawać, że to jakiś typ sznurka, w rzeczywistości jest to rodzaj koralowca zwanego morskim batem – wyjaśnił pracownik Padre Island National Seashore.

Ten typ koralowca można znaleźć między innymi w pobliżu New Jersey. Występuje nie tylko w żółtym kolorze, ale też czerwonym, białym czy fioletowym.

– Następnym razem, gdy wybierzesz się na spacer po plaży, poszukaj morskiego bata i pamiętaj, że to nie jest śmieć! – tak na Facebooku zaapelował przedstawiciel parku narodowego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna