Dani Alves zatrzymany za napaść seksualną
fot. Pixabay

Sławny, były zawodnik hiszpańskiego klubu FC Barcelona został w piątek aresztowany przez lokalną policję – podały hiszpańskie media. Daniemu Alvesowi postawiono zarzut napaści seksualnej. Piłkarz miał dopuścić się przestępstwa pod koniec zeszłego roku w Barcelonie.

Jak przekazała lokalna gazeta „La Vanguardia” – hiszpańska prokuratura wszczęła we wtorek śledztwo ws. rzekomej napaści seksualnej, której Dani Alves miał dopuścić się wobec kobiety w jednym z klubów nocnych w Barcelonie. W piątek piłkarz został wezwany na posterunek policji, gdzie go przesłuchano. Po przesłuchaniu został aresztowany!

Do zdarzenia miało dojść w nocy z 30 na 31 grudnia 2022 roku – twierdzą hiszpańskie media. Piłkarz przebywał wówczas w jednym z barcelońskich klubów nocnych. W styczniu na policję zgłosiła się kobieta, która wniosła na Alvesa skargę. Były zawodnik FC Barcelony miał „dotykać jej pod bielizną bez jej zgody”.

Dani Alves zatrzymany przez policję. W jednym z klubów w Barcelonie miał dokonać napaści seksualnej

Do sprawy odniósł się rzecznik Daniego Alvesa oraz sam piłkarz. Jak przekazał jego sekretarz prasowy – zawodnik „stanowczo zaprzecza” oskarżeniom kobiety. W jednym z wywiadów brazylijski piłkarz powiedział, że bawił się w klubie z grupką znajomych i nie nawiązywał kontaktu z kobietą, która go oskarża.

„Tańczyłem i dobrze się bawiłem, nie naruszając niczyjej przestrzeni. Nie wiem kim jest ta pani. Jak mógłbym zrobić to kobiecie?” – tłumaczył się Dani Alves.

Dani Alves przyjechał do stolicy Katalonii na krótkie wakacje po zakończeniu mundialu w Katarze, gdzie rozegrał serię meczy razem z reprezentacją Brazylii. Miasto jest mu bliskie, gdyż lwią część swojej kariery – w latach 2008-2016 i 2021-2021 – był zawodnikiem lokalnego klubu FC Barcelona. Obecnie występuje na pozycji obrońcy w meksykańskim klubie Pumas UNAM.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę