Jak usunąć rysy ze stołu?
YouTube |ehowathomechannel

Stół to jeden z najbardziej używanych mebli w naszym domu. Nie da się zatem ustrzec przed tym, aby wreszcie nie zaczęły pojawiać się na nim rysy. Niestety, nie wygląda to zbyt estetycznie. Istnieje jednak sposób, który pozwoli nam pozbyć się zadrapań!

Jak skutecznie usunąć rysy i zadrapania z naszego stołu?

Jak doradza portal Wirtualna Polska, idealnym produktem, który pomoże nam pozbyć się rys z blatu naszego stołu jest kawa! Jeśli mamy w domu ciemny stół, wystarczy, że w jego rysy włożymy fusy z kawy. Możemy wspomóc się przy tej czynności patyczkiem do czyszczenia uszu. Podobny efekt możemy także uzyskać przy zastosowaniu jodyny.

Jeśli posiadamy stół z płyty lub drewniany, to w usuwaniu rys może pomóc nam także kredka woskowa, której barwę dobierzemy odpowiednio do koloru naszego stołu. Na koniec usuwania rys pamiętajmy jednak, aby stół wypolerować, a także usunąć nadmiar wosku.

W sklepach znajdziemy gotowe sposoby

Możemy skorzystać także z gotowych sposób. W sklepach meblarskich znajdziemy bowiem sztyfty retuszerskie oraz woski retuszujące. Oba te produkty świetnie sprawdzą się w usuwaniu rys z mebli czy nawet drewnianej podłogi! Pamiętajmy jednak, że jeśli nas stół był malowany farbą lub lakierowany, to pierwszym krokiem musi być zmatowienie go przy użyciu drobnoziarnistego papieru ściernego. Na końcu stół ponownie malujemy farbą lub lakierem bezbarwnym.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę