Zobacz jak skutecznie wyczyścić kratkę wentylacyjną. Niezwykły trik

Kratka wentylacyjna
YouTube | StatUpBox

Wentylacja jest niezwykle ważna w każdym domu. To dzięki niej mamy prawidłowy obieg powietrza, a co za tym idzie w kuchni i łazience nie zapanuje wilgoć. Odpowiednie dbanie o kratki wentylacyjne to przede wszystkim ich dokładne mycie co około sześć miesięcy. Jak najskuteczniej wyczyścić kratki wentylacyjne?

REKLAMA

Skuteczny sposób na czystą kratkę wentylacyjną

Na samym początku kratkę wentylacyjną zdejmujemy i dokładnie płuczemy pod bieżącą wodą, aby usunąć kurz i brud, który nie przywarł jeszcze do jej powierzchni. Następnie kratkę zanurzamy w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. W takiej kąpieli tłuszcz i brud, które osiadły na kratce powinny się rozpuścić. Po około kwadransie dokładnie szorujemy kratkę przy pomocy szczoteczki. Na koniec płuczemy kratkę pod bieżącą wodą i dokładnie suszymy. Teraz czystą kratkę możemy ponownie zamontować w naszym otworze wentylacyjnym.

Soda oczyszczona zdziała cuda

Kratkę możemy także moczyć w roztworze wody i sody oczyszczonej. Do jednego litra ciepłej wody dodajemy 3 łyżki sody. Kratkę pozostawiamy w takiej kąpieli na około godzinę. Dzięki działaniu sody oczyszczonej nie tylko usuniemy brud, ale także nieco rozjaśnimy naszą kratkę wentylacyjną.