Mrówki
YouTube | GARDEN TIPS

Lato to czas, w którym nieustannie chcemy korzystać z uroków naszego ogrodu. Niestety, często radość z tego rujnują nam nieproszeni goście, a dokładniej mówiąc – mrówki, które pojawiają się na naszym terenie. Istnieje jednak prosty sposób na to, aby skutecznie pozbyć się owadów.

Jak podaje portal Interia, wystarczy zasadzić tylko kilka roślin, aby nasz ogród był skutecznie chroniony przed mrówkami. Jedną z takich roślin jest mięta pieprzowa. Jej najważniejszy składnik – mentol, działa na mrówki odstraszająco. Miętę możemy posadzić w słonecznym lub częściowo zacienionym ogrodzie.

Inną rośliną, która skutecznie sprawdzi się w walce z mrówkami jest tymianek. Ta roślina nie tylko pozwoli nam pozbyć się owadów z naszego pięknego ogrodu, ale świetnie sprawdzi się także w naszej kuchni! Warto więc zasadzić ją w ogrodzie.

Jeśli natomiast chcemy, aby w naszym ogrodzie pięknie pachniało, a dodatkowo ważne są dla nas walory wizualne, to świetnym rozwiązaniem będzie zasadzenie lawendy. Ta roślina będzie naturalną ochroną nie tylko przed mrówkami, ale i kleszczami oraz komarami. Co więcej, jeśli posadzimy lawendę tuż obok róż, to ochroni ona kwiaty przed mszycami! Warto zatem rozważyć jej zasadzenie.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę