Jak usunąć plamy z potu?
YouTube | Purisimi

Pod pachami, szczególnie na białych ubraniach, niezwykle szybko pojawiają się plamy od potu. Wyglądają one bardzo nieestetycznie i skutecznie psują nasz wygląd. Wiele osób postanawia wyrzucić ubrania, na których pojawiły się takie plamy od potu. Okazuje się jednak, że istnieją sposoby, które pomogą nam się ich pozbyć.

Jak szybko usunąć plamy z potu?

Portal Gazeta podsuwa kilka pomysłów, które pomogą nam w walce z żółtymi plamami od potu. Jednym z nich jest zastosowanie soku z cytryny. 5 łyżek wody mieszamy z taką samą ilością soku z cytryny. Powstałą mieszaninę nakładamy na plamy pod pachami i zostawiamy ubranie na około 15 minut. Po upływie tego czasu, wrzucamy ubranie do pralki i pierzemy jak zwykle!

Szybki i skuteczny sposób!

Co ciekawe, pomocna w walce z żółtymi plamami okazuje się także wybielająca pasta do zębów. Produkt nakładamy na plamy i wcieramy w tkaninę. Następnie odczekujemy kwadrans, a potem wrzucamy do pralki i pierzemy! Warto jednak pamiętać o tym, że używana przez nas pasta nie może posiadać innych barwników.

Do pozbycia się plam z potu możemy wykorzystać także ocet. Co więcej, nie tylko usunie on powstałe już plamy, ale pomoże nam ustrzec się przed kolejnymi. Octem polewamy plamy pod pachami i całość zostawiamy na około 15 minut. Po kwadransie ubranie pierzemy w pralce jak zwykle i w ten sposób nieestetyczne plamy odejdą do przeszłości!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę