Każdy ma lepsze i gorsze dni. Czasem mamy ochotę na częste zbliżenia, a czasem wolimy przytulić się i to nam wystarcza. Jeżeli jednak partnerka zupełnie straciła ochotę na seks, warto zastanowić się, jakie są tego przyczyny.

Podstawą jest rozmowa. Najlepiej wybrać dobry moment, kiedy nikt nie będzie zakłócał spokoju. Warto zapytać wprost, co się zmieniło. Może podczas takiej rozmowy, partnerka wyjawi, skąd u niej mniejsze zainteresowanie bliskością. Jeżeli nie będzie chciała o tym rozmawiać, to warto dać sobie trochę czasu.

Najczęstszymi objawami spadku pożądania u kobiet są: brak zainteresowania wszystkimi formami aktywności seksualnej, brak fantazji seksualnych oraz unikanie partnera. W takiej sytuacji warto porozmawiać o problemie lub wybrać się na wizytę do seksuologa.

Według psychologów istnieje wiele powodów nagłego braku zainteresowania seksem. Często te problemy mają delikatne i intymne podłoże -takie jak choroby związane z układem rozrodczym lub moczowym. Czasem to wynik stosowanych leków lub objawy związane są z menopauzą. Jakie jeszcze powody wskazują seksuolodzy? Bezsenność, nadużywanie alkoholu, problemy z akceptacją własnego ciała, brak poczucia bezpieczeństwa, skrywane żale i troski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna