petunia
fot. Pixabay

Podpowiadamy, jak właściwie zadbać o petunie, aby rozkwitły jak szalone. Podczas pielęgnacji tej rośliny warto zrobić 1 rzecz, a wtedy wypuszczą mnóstwo nowych pąków. Sprawdź, o co dokładnie chodzi.

Petunia to popularny kwiat ozdobny, który zazwyczaj hodujemy w ogródkach. Choć roślina potrafi dać się we znaki ogrodnikom amatorom, to jej zjawiskowy wygląd w całości rekompensuje wysiłek w pielęgnacji. Co zrobić, aby petunia rozkwitła dużo szybciej? To proste. Wykonaj jedną czynność, a łodygi wprost wybuchną nowymi pąkami.

Jak dbać o petunie, aby pięknie zakwitły?

Petunie nie lubią suszy. Przy uprawie tego gatunku trzymaj się kilku zasad. Nigdy nie zapomnij o systematycznym podlewaniu rośliny. Susza źle wpływa na kwiaty. W związku z tym sprawdzaj, czy podłoże jest wilgotne. Późną wiosną i latem możesz nawadniać je nawet 2 razy w ciągu dnia. Petunie przepadają za słońcem, ale znacznie lepiej rozwijają się przy rozproszonym świetle. Jeśli wciąż będą trzymane w cieniu, to będą zdecydowanie wolniej rosnąć.

Wiatr może uszkodzić delikatne kwiaty, dlatego szukaj dla rośliny takiego miejsca, w którym będzie przed nim osłonięta. Petunie bardzo dobrze rosną w ziemi o odczynie lekko kwasowym (pH 5,5-6,5). Gleba powinna być dobrze przepuszczalna i żyzna, bo wtedy roślina bez problemu pobiera wilgoć z ziemi.

Rewelacyjny sposób na petunie. Wypróbuj, a zakwitną o wiele szybciej

Przy pielęgnacji petunii przyjrzyj się starym kwiatom. Systematycznie zrywaj przesuszone pąki. Dzięki temu zwolnisz miejsce na nowe. Ponadto, nie usuwaj wyłącznie kwiatostanu, ale i końcówki łodyg. Postępując tak, zakomunikujesz petunii, że ma w tym punkcie zakwitnąć na nowo. To niezbyt popularna metoda na przyspieszenie kwitnienia rośliny, ale za to bardzo skuteczna.

Czytaj też: Spryskaj tym preparatem rośliny. Genialny patent na mszyce


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę