Zrób to przed sadzeniem ogórków
Pixabay

Zrób to przed sadzeniem ogórków, a zaskoczysz się ilością plonów. To bardzo ważne, dlatego koniecznie sprawdź co trzeba zrobić. 

Sadzenie ogórków to nie lada wyzwanie dla większości ogrodników, ale także i przyjemność. Żeby cieszyć się obfitymi plonami to niezwykle ważne jest wykonanie kilka kluczowych kroków przed samym sadzeniem. Koniecznie sprawdź, co zrobić przed sadzeniem ogórków, aby plony pękały w szwach.

Zrób to przed sadzeniem ogórków. Rezultaty będą niezwykłe

Zrób to przed sadzeniem ogórków

Poznaj najważniejsze i bardzo istotne kwestie, których musisz się trzymać jeśli chcesz osiągnąć sukces w uprawie ogórków.


Przygotowanie gleby


Przed sadzeniem ogórków ważne jest to, by dobrze przygotować glebę. Powinna być luźna i wilgotna i zasilona nawozem. Ogórki lubią glebę, której wartość pH jest pomiędzy 6,0 a 7,0.Upewnij się, czy twoja gleba ma odpowiednie parametry. Usuń z niej kamienie, korzenie i inne zanieczyszczenia.


Nawożenie gleby


Ogórki potrzebują nawożenia. To bardzo istotne, aby prawidłowo rosły i kwitły. Najlepszym nawozem będzie nawóz organiczny, czyli kompost. Należy zrobić to na glebie przed sadzeniem ogórków, następnie wymieszać nawóz z ziemią. Można zastosować nawóz sztuczny, ale wtedy musisz mieć na uwadze to, by nie przesadzić z jego ilością, bo możesz spowodować przypalenie roślin.


Sadzenie ogórków


Po przygotowaniu gleby i nawożeniu można zacząć sadzić ogórki. Najlepszym i odpowiednim miejscem na uprawę ogórków będzie miejsce z dużym dostępem do słońca przez większość dnia. Umieść nasiona ogórków w ziemi na głębokości około 2,5 cm pamiętając o odstępach między nimi.


Regularne podlewanie


Pamiętaj o regularnym podlewaniu, aby utrzymać wilgoć w glebie. W pierwszych dniach trzeba podlewać je codziennie, a kiedy zaczną rosnąć, wystarczy podlewać raz na dwa dni. Unikaj podlewania w południe ponieważ wtedy woda szybko paruje i nie zdąży dotrzeć do korzeni roślin.


Ochrona przed szkodnikami i chorobami


Ogórki są podatne na wiele chorób i szkodników, takich jak choroba mokrej pleśni, rdza, mszyce. Można temu zapobiec dzięki odpowiedniej profilaktyce. Wystarczy regularnie opryskiwać rośliny specjalnymi preparatami. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie martwe lub chore sadzonki, żeby nie przenieść chorób na nowe rośliny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę