Zrób to w maju. Czereśnia zaowocuje jak nigdy wcześniej

czereśnie
fot. Pxhere

W tym roku za czereśnie w sklepie będziemy musieli zapłacić krocie. Każdy, kto ma drzewko owocowe u siebie na podwórku, jest farciarzem. Co zrobić, by oblepiło się słodkimi owocami? Istnieje jeden rewelacyjny patent, z którego możesz skorzystać, jeśli uwielbiasz czereśnie. Dzięki temu będziesz mieć ich aż nadto. Drzewko obrodzi tak, że sam będziesz musiał rozdawać owoce, lub robić z nich przetwory. Sprawdź, na czym polega trik.

REKLAMA

Gałęzie będą uginać się pod ciężarem owoców. Wykonaj 1 zabieg

Systematyczne przycinanie drzewek to rzecz kluczowa. Właśnie dzięki temu zabiegowi owoce będą pojawiać się jeden za drugim. Przy okazji będę większe i smaczniejsze. Co takiego daje regulaminowe cięcie? Otóż promienie świetle mogą docierać w najodleglejsze zakątki korony. Po raz I zabieg przeprowadza się wiosną jeszcze przed wykształceniem się pąków. Niedawno zasadzone czereśnie należy obcinać z wysokości do najwyżej 1 m. Pędy boczne skraca się do 50 cm.

Kiedy wykonać kolejne przycinanie?

Latem. Po skończonym owocowaniu pozbądź się wszelkich uszkodzonych gałęzi, również tych, które nie wydały plonu. Chore i stare elementy rosnące w przeciwnych kierunkach też są zbędne. One tylko blokują docieranie światła, ograniczając owocowanie. Warto dodać, że zabieg przycinania najlepiej wykonać w miarę ciepły, pogodny dzień. Deszczowa aura utrudnia regenerację drzewka.

REKLAMA

W maju pamiętaj o 1 czynności

Wiosenne cięcie wykonane? W takim razie jeszcze w tym miesiącu lub w kolejnym uporządkuj stronę przyrostu nowych pędów. Mocne rozgałęzienia odegnij lub zwiąż, by przestały zasłaniać kwiaty i owoce. Dzięki temu poszczególne pędy będą prawidłowo się rozwijać i wnet obsypią się owocami.