Zrób to z rolką po ręczniku kuchennym. Zdziwisz się, co potrafi

rolki po papierze toaletowym i ręczniku kuchennym
fot. screen Youtube / DIY HANDMADE THINGS

Pod urządzeniami AGD lub niskimi meblami też powinniśmy regularnie sprzątać. Zazwyczaj porządki robimy przy pomocy odkurzacza, ale w tym przypadku sprzęt ten po prostu zawodzi.

REKLAMA

Pod kuchenką, chłodziarką czy nisko położonymi meblami z łatwością zbiera się kurz i wszystkie zanieczyszczenia. Ponadto w tym kluczowym miejscu niezbyt często sprzątamy. Wszystko przez to, że niełatwo znaleźć właściwe narzędzie do wykonania tej pracy. Jak sobie pomóc? Na szczęście istnieje sensowne rozwiązanie.

Jak pozbyć się kurzu spod trudno dostępnych miejsc?

Użyj szczotki do kurzu, ale sięgnij po taką z teleskopową lub długą rączką. Dzięki temu bez problemu zmieciesz nią cały obszar pod meblami. Szczotka ma dwie bardzo ważne zalety: jest elastyczna i płaska. Z tego względu idealnie sprawdzi się do tego zadania.

REKLAMA

Brud spod mebli można też usunąć za pomocą wieszaka. Jak to zrobić? Weź do ręki płaski wieszak (najlepiej druciany lub plastikowy), potem dookoła jednego ramienia tego przedmiotu owiń jakąkolwiek szmatkę. Przymocuj ją taśmą samoprzylepną i całość włóż pod szafki lub lodówkę i wymieć cały brud. Zobaczysz, że wszystko pójdzie jak z płatka. Możesz też delikatnie zwilżyć ściereczkę, dzięki temu wymieciesz wszelkie nieczystości i nie będą one rozprzestrzeniać się po pokoju.

Odkurzacz jest w stanie tylko po części usunąć brud spod niskich mebli. Jednak warto poddać go drobnej modyfikacji. Wystarczy na koniec rury założyć rolkę po ręczniku papierowym lub papierze toaletowym (zdecydowanie lepsza jest pierwsza opcja, bo taka rolka jest dłuższa). Potem rolkę spłaszcz i włóż pod chłodziarkę lub meble, gdzie rura odkurzacza nie ma szansy wejść. Będziesz ze zdziwieniem obserwować, jak szybko znika cały bród. W dodatku takie urządzenie jest niezastąpione w czasie odkurzania wszelkich zakamarków, np. listew, grzejnika, czy innych mebli, które mają rowki.

Udostępnij: