Zrób to z wałkiem
Pixabay

Zrób to z wałkiem zanim pomalujesz ściany, a ułatwisz sobie tę czasochłonną czynność, która potrafi czasem utrudnić nam życie. Sprawdź koniecznie i wypróbuj!

Malowanie ścian to zadanie, które pochłania ogrom czasu i przy okazji wymaga to dużej precyzji i staranności. Ale czy wiesz, że istnieje genialny trik, który może ułatwić ci malowanie i zapewnić bardziej równomierne rezultaty? Sprawdź na czym polega i koniecznie wypróbuj, a nie pożałujesz!

Zrób to z wałkiem zanim pomalujesz ściany. Efekty będą niesamowite!

Owiń wałek taśmą zanim przejdziesz do malowania ścian. To skuteczna technika, która pozwala osiągnąć profesjonalny wygląd świeżo pomalowanych ścian. Możesz wykorzystać ten patent na dwa sposoby – aby pomalować ściany bez smug albo pozbyć się z wałka niechcianych włosków, które często kleją się do ściany wraz z farbą, psując cały efekt naszej pracy.

Po owinięciu wałka taśmą otrzymasz gładką powierzchnię, ale możesz ją zdjąć, a wtedy usuniesz włoski z wałka. Gdy pozostawisz taśmę, to zapewnisz nie tylko lepsze i szybsze efekty, ale także łatwiej będzie ci oczyścić wałek. Wystarczy, że odkleisz taśmę, a wałek pozostanie czysty jak nowy! To oszczędza czas i wysiłek potrzebny do usuwania farby z rączki wałka.

Owinięcie taśmą wałka pomaga w uzyskaniu równomiernego nakładania farby na powierzchnię. Dzięki temu, że taśma stworzy gładką powierzchnię to wyeliminujesz powstawanie smug czy niejednolite wykończenie. Jaką taśmę wybrać? Najlepsza będzie malarska, najszersza. Po owinięciu taśmy, wygładź wałek i upewnij się, że dobrze przylega. Będziesz zachwycony efektami!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę