Zrobił burdy w samolocie. Po wylądowaniu w Polsce został zatrzymany

Samolot
Fot. Pixabay.com

Mundurowi z Zespołu Interwencji Specjalnych z lotniska w Modlinie siłą wyprowadzili jednego z pasażerów samolotu lecącego z Dublina. 33-latek dopuścił się napastowania seksualnego jednej z pasażerek oraz naruszenia nietykalności cielesnej kapitana statku powietrznego.

REKLAMA

Jak wynika z raportu kapitana, 33-letni obywatel Litwy podczas lotu zakłócał porządek na pokładzie. Mężczyzna spożywał własny alkohol, do tego napastował seksualnie jedną z pasażerek i niepokoił swoim zachowaniem innych pasażerów.

Załoga kilkukrotnie zwracała mężczyźnie uwagę, ale ten w ogóle na to nie reagował. Jakby tego było mało, trzykrotnie naruszył nietykalność cielesną kapitana statku – uderzył go, co było ostatecznym dowodem na jego agresję.

REKLAMA

W trakcie interwencji pasażer nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, używał wobec nich niecenzuralnych słów, a także próbował zaatakować jednego z nich. Mundurowi nie mieli więc innego wyjścia, jak go zatrzymać.

– Wobec mężczyzny użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających oraz kajdanek, co nie przeszkadzało mężczyźnie w dalszych próbach ataku na funkcjonariuszy – relacjonuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

REKLAMA