15-latek katował bezdomnego w lesie na Podlasiu
fot. Twitter

Do Internetu trafiło przerażające nagranie, na którym widać młodego chłopaka, katującego w lesie zawiniętego w kołdrę bezdomnego mężczyznę. Wideo wstrząsnęło internautami. Lokalnej policji już udało się zidentyfikować podejrzanego. To 15-latek, który przebywał na przepustce z zakładu poprawczego.

Jak podaje portal „radio.bialystok.pl” – policja znalazła chłopaka, który w lesie nieopodal Łap miał skatować śpiącego tam bezdomnego. Okazało się, że to 15-latek, który przebywał na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, do którego wcześniej został skierowany przez sąd rodzinny.

O sytuacji funkcjonariusze dowiedzieli się od matki jednego z uczestników incydentu – podaje lokalna stacja radiowa.

„Matka zobaczyła nagranie tego pobicia, gdyż zostało jej ono wysłane przez jej syna, który całą sytuację zarejestrował telefonem napastnika. Jak ustalili policjanci, nastolatkowie poszli do lasu pod pretekstem szukania alkoholu pozostawionego przez jednego z nich. Kiedy nie mogli go znaleźć, rozzłoszczony 15-latek postanowił zaatakować napotkanego w lesie mężczyznę, a całe zajście kazał nagrywać swojemu koledze, najpierw mu grożąc” – przekazał rzecznik podlaskiej policji, podinsp. Tomasz Krupa.

15-latek bił i kopał bezdomnego mężczyznę. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci

Poszkodowany mężczyzna przebywał w tym samym lesie jeszcze przez kilka dni. Po uzyskaniu informacji o sprawie, policjanci udali się w to miejsce, aby go odnaleźć. Okazało się, że to bezdomny, który zamieszkuje to obozowisko od początku tegorocznej wiosny. Mężczyzna trafił do szpitala.

„Gdy policjanci dowiedzieli się o całej sprawie, pojechali tam na miejsce. Usłyszeli od niego, że bardzo źle się czuje, wezwali na miejsce karetkę i mężczyzna został przewieziony do łapskiego szpitala” – dodaje podinsp. Tomasz Krupa.

15-letni sprawca trafił do Izby Dziecka, skąd wróci do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nie jest jasne, czy nastolatkowi zostaną postawione jakiekolwiek zarzuty.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę