Zrobiłam pułapkę z 2 składników. Żaden komar nie kręci się po domu

komar
fot. screen Youtube / @Empfehlungsfuchs

Wiosną komary zaczynają wychodzić ze swoich kryjówek i uprzykrzają nam życie, aż do jesieni. Jak okiełznać bzyczące nad uchem insekty? Stosowanie chemicznych repelentów jest ryzykowne i nie zawsze się sprawdza. Całkiem inaczej jest z domowymi sposobami – to pewniaki, które nie są dla nas trujące, a na dodatek kosztują tyle, co nic. Zrób przynętę na komary, a będziesz mógł spać spokojnie przez cały sezon. Niezbędne surowce na bank masz w swojej kuchni.

REKLAMA

Na rynku możemy znaleźć spraye czy świeczki zapachowe na komary. Często owady nie dają nam spokoju w letnie wieczory i jesteśmy wręcz skazani na zakup specjalnych środków odstraszających. Ich skuteczność nie zawsze nas zadowala, a insekty znów fruwają po całym domu. A przecież rozwiązanie problemu jest tak blisko i nie trzeba rozglądać się za nim w sklepie ogrodniczym tylko… spożywczym. Skonstruuj domową pułapkę z 3 składników, a pozbędziesz się namolnych owadów. Masz w kuchni drożdże suszone, cukier i wodę? W takim razie możesz śmiało przystąpić do pracy.

Przyszykuj jeszcze plastikową butelkę po wodzie mineralnej czy napoju. Ona będzie rusztowaniem pułapki. Aromat kuchennego trio na czele z drożdżami przyciągnie brzęczące insekty. Szybko przylecą na miejsce, zajrzą butelki i przepadną. Taka przynęta domowej roboty to znakomity patent na ochronę przed owadami.

Prosta zasadzka na komary. Potrzebujesz tylko 3 składników z kuchni

Odmierz 1 szklankę wody, dodaj do niej 5 łyżek cukru i podgrzewaj w rondelku do roztopienia. Potem ściągnij naczynie z palnika, wsyp 1 łyżkę drożdży instant i znów mieszaj do połączenia. Mieszaninę ostudź. Weź opróżnioną butelkę plastikową. Odkręć zakrętkę i przetnij pojemnik w 1/3 wysokości. Do dolnego fragmentu wlej chłodny preparat i wstaw do niego odciętą górę butelki (szyjka ma znaleźć się na dole; stwórz lejek). Pułapka jest gotowa. Ewentualnie możesz ją opatulić sztywnym papierem, a będzie trochę lepiej wyglądać.

REKLAMA

Podziel się: