Zuchwałe włamanie we Wrocławiu. Złodziejem… 8-letni chłopiec

Znęcał się nad niemowlęciem. Maciej K. z zarzutami
fot. Twitter | @Policja_KSP

Do jednego z mieszkań we Wrocławiu przez drzwi balkonowe wszedł włamywacz. Okazał się nim… 8-letni chłopiec, który został przyłapany w trakcie akcji. Jego łupem padły między innymi zabawki, sprzęt elektroniczny i pieniądze.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu. Jeden z sąsiadów, który był świadkiem zuchwałej próby włamania, zadzwonił na policję i zgłosił, że jest świadkiem nietypowej akcji i kradzieży.

– Łupem chłopca padły zabawki, pieniądze, sprzęt elektroniczny, a do mieszkania małoletni sprawca dostał się przez drzwi balkonowe. Podczas gdy włamywacz wynosił skradzione rzeczy, został przyłapany przez jednego z sąsiadów – przekazała st. asp. Aleksandra Freus z KMP we Wrocławiu.

Chłopiec inspirował się filmami

Policjantka przekazała ponadto, że chłopiec doskonale wiedział, w jaki sposób ma działać. Wszystko za sprawą obejrzanych w Internecie filmów – dzięki nim wiedział, jak ma postępować, aby wejść do mieszkania przez drzwi balkonowe.

REKLAMA

– Bardzo zdziwieni całą sytuacją byli opiekunowie dziecka. Najpewniej nie mieli pojęcia o tym, na jaki pomysł wpadł ich syn – przekazała policjantka. Zgodnie z procedurami, teraz sprawą 8-letniego chłopca zajmie się sąd rodzinny.

Podziel się: