16-latka urodziła lub poroniła. Zwłoki noworodka lub płodu ukryła w zamrażarce
fot. Pixabay

Szokujące odkrycie na Pomorzu! W mieszkaniu znaleziono zwłoki noworodka lub płodu, które były przechowywane w zamrażarce. Według informacji, przekazanych przez „Radio Gdańsk” – matką zmarłego dziecka ma być 16-letnia dziewczyna. Policja nie poinformowała jeszcze, jak doszło do zgonu. „Więcej będzie wiadomo po sekcji zwłok” – przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Makabryczne odkrycie miało miejsce w miejscowości Stanowo koło Dzierzgonia w powiecie sztumskim (woj. pomorskie). W jednym z mieszkań znaleziono martwe ciało noworodka lub rozwiniętego płodu, którego matką ma być 16-letnia mieszkanka Stanowa. Zwłoki były ukryte w domowej zamrażarce. Policja unika przekazywania jakichkolwiek dalszych informacji przed wynikami sekcji zwłok.

16-latka ukryła ciało noworodka lub płodu w zamrażarce. Jej zachowanie zwróciło uwagę matki

„Na razie nie udzielamy w tej sprawie żadnych informacji. Więcej będzie wiadomo po wykonaniu sekcji zwłok” – powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, cytowana przez „Polsat News”.

Nastolatka miała się wcześniej źle poczuć. Zwróciło to uwagę jej matki, która zabrała córkę do lekarza. Po zbadaniu 16-letniej dziewczyny okazało się, że była po ciąży. Po wynikach badań 16-latka sama przyznała, że urodziła lub poroniła. Jak podaje stacja „Radio Gdańsk” – wówczas dziewczyna miała zdradzić, gdzie ukryła ciało martwego noworodka lub płodu.

Na ten moment nie wiadomo, czy nastolatka rzeczywiście urodziła, czy poroniła. To i przyczynę śmierci ma ujawnić sekcja zwłok.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę