REKLAMA

Żywa choinka
fot. Pixabay

Żywa choinka traci igły? Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec? Wystarczy nie popełniać jednego błędu. Sprawdź to, a zapomnisz o problemie.

REKLAMA

Do świąt Bożego Narodzenia zostało kilka tygodni, w związku z tym już za niedługo nasze domy wypełnią się pięknymi dekoracjami, światełkami, magicznym klimatem i radością. Najważniejszym w tym wszystkim jest wybór idealnej choinki. Aby jak najdłużej zachować jej piękny wygląd i by nie sypały się z niej igły, musisz pamiętać o jednej, ważnej rzeczy.

Żywa choinka traci igły? Trik właściciela farmy choinek

Święta to czas pachnących, żywych choinek w wielu domach. Aby nie sypały się z niej igły, zastosuj trik Lucasa Dull’a, właściciela farmy choinek. W wywiadzie dla portalu Family Handman opowiedział, jak dbać o choinkę, aby nie sypała się po kilku dniach. Zwrócił on uwagę na miejsce, gdzie stawiamy drzewko – powinno być to miejsce dalekie od wentylacji i kominków, grzejników. W innym razie choinka szybko wyschnie i straci igły.

REKLAMA

Największym błędem jaki popełniamy z żywą choinką jest stawianie jej od razu po zakupie w wyznaczonym miejscu. Lucas Dull zdradził, że powinno się ją umieścić w dużym wiadrze z wodą i odczekać godzinę, aby drzewko wchłonęło jak najwięcej wody. Dzięki temu będzie nawodniona i szybko nie straci igieł. Podlewaj choinkę najlepiej co 3 dni.

Warto przeczytać: Najlepsza choinka do mieszkania. Musisz o tym wiedzieć 

REKLAMA

REKLAMA