Umieść w dołku pod cukinią. Uzyskasz 3x więcej plonów

cukinia
fot. Pxhere

Zbliża się termin wysiłku cukinii. Każdy, kto zamierza posadzić ją na swoim podwórku czy w ogrodzie, powinien znać główne zasady uprawy tej rośliny. Dzięki temu zbiory będą naprawdę pokaźne. Dwie nadrzędne sprawy to gleba i stanowisko. Ponadto warto podczas siewu wrzucić do dołka pewien składnik. On zagwarantuje kosmiczne plony, które ledwo pomieszczą się w skrzynkach.

REKLAMA

Cukinię najlepiej sadzić w warzywniku po 15 maja, bo wtedy spada ryzyko pojawienia się przymrozków, które mogłyby zniszczyć młodą roślinę.

Jakie warunki sprzyjają cukinii?

Warzywo lubi ciepłe i pełne słońca stanowisko. Gleba powinna mieć odczyn pH lekko zasadowy. Warto ją spulchnić i nawieźć kompostem bądź gnojownikiem.

Niektórzy, by wyhodować mocarną i zdrową cukinię, sadzą w jej pobliżu słonecznik lub cebulę. Takie sąsiedztwo jej sprzyja. Warto dodać, że warzywo bardzo się rozrasta, wiec siej je w sporych odstępach od siebie (co najmniej 60-centymetrowych).

REKLAMA

Umieść w dołku pod cukinią. Plony będą 3x większe

Soczystej cukinii możesz mieć w tym roku naprawdę zatrzęsienie, ale musisz ją wesprzeć już na starcie. Ogrodnicy mają swój patent na potrojenie plonów. Do wgłębienia wkładają obornik w formie granulatu – pod jedną sadzonkę wystarczy dać dwie garści nawozu. Potem z lekka przykryć go ziemią i ulokować w podłożu roślinkę. Na spodzie można także rozsypać niewielką ilość gleby przeznaczonej pod jarzyny. Będzie to dla cukinii źródło substancji pokarmowych, dzięki którym urośnie i wyda zdrowy plon.