REKLAMA

REKLAMA

– Po tym, jak bez szwanku przeżyłam dwie wojny światowe i stawiłam czoło życiu pełnemu wyrzeczeń, COVID-19 to naprawdę nic – powiedziała Rosamunda Campagnoli, komentując wyleczenie jej z koronawirusa. Kobieta przeszła infekcję całkowicie bez objawów i bez konsekwencji dla jej zdrowia

Campagnoli urodziła się 31 marca 1915 roku w miejscowości Verrua Po w okolicach miasta Pawia w Lombardii. Tam też mieszkała przez całe życie. 105-letnia Włoszka jest już kolejną osobą w wieku powyżej 100 lat w tym kraju, która wyszła zwycięsko z zakażenia COVID-19.

REKLAMA

Campagnoli od 6 lat przebywa w domu opieki San Francesco w Pinarolo Po w Lombardii i nazywana jest przez wszystkich „babcią Mondą”.

Do czasu podwójnego negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 kobieta przebywała w izolacji bez kontaktu z innymi mieszkańcami domu. Nie mogła również razem z nimi spożywać posiłków.

REKLAMA

Według lokalnych mediów po wyzdrowieniu Campagnoli powróci do swoich codziennych zajęć, w tym do gier planszowych, wspólnej modlitwy z innymi mieszkańcami placówki San Francesco, muzykowania oraz rysowania.

https://www.facebook.com/giornaleilpuntopavia/posts/3426349327396980


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA