REKLAMA

12-latka groziła nauczycielce śmiercią w czasie lekcji o Islamie
fot. Pixabay

12-letnia uczennica groziła nauczycielce śmiercią w czasie lekcji! Wstrząsające zdarzenie miało miejsce w gimnazjum Piotra i Marii Curie we francuskim Dreux. Trwała wówczas lekcja na temat Islamu. Pewna dziewczynka zagroziła nauczycielce, że jeśli źle poprowadzi lekcję, może spotkać ją los Samuela Paty’ego – nauczyciela, któremu islamista obciął głowę w 2020 roku.

REKLAMA

To musiało być wstrząsające przeżycie, dla nauczycielki gimnazjum Piotra i Marii Curie w Dreux – miejscowości, znajdującej się ok. 40 km od Paryża. O incydencie informuje francuski dziennik „Le Figaro”. W piątek, podczas lekcji poświęconej Islamowi, 12-letnia dziewczynka zagroziła nauczycielce, aby lepiej przyłożyła się do tematu – inaczej może spotkać ją śmierć.

„Jeśli twoje lekcje nie spodobają się uczniom, może spotkać cię to samo, co jego” – powiedziała uczennica, po czym wskazała na zdjęcie Samuela Paty’ego.

REKLAMA

Samuel Paty to tragicznie zmarły nauczyciel historii i geografii z gimnazjum w Conflans-Sainte-Honorine. W 2020 roku islamista obciął mu głowę za przeprowadzenie lekcji, na której Paty omawiał karykatury Mahometa.

Francja. 12-latka sterroryzowała nauczycielkę podczas lekcji o Islamie. Wprost zagroziła jej śmiercią

Co najbardziej szokujące – ze strony 12-letniej uczennicy nie był to tylko głupi żart. Dziewczynka miała powtórzyć swoją groźbę kilkukrotnie, jasno dając nauczycielce do zrozumienia, że zdaje sobie sprawę, iż Paty został zamordowany „po wyjaśnieniu swoim uczniom rzeczy, które im się nie podobały w lekcji o islamie”.

REKLAMA

Koledzy 12-latki próbowali wyjaśnić dziewczynce powagę jej słów, ale ta twardo stała przy swoim. Finalnie została wezwana na rozmowę przed gronem pedagogicznym, ale tam… znów powtórzyła swoje groźby.

Nauczycielka, do której były kierowane, zgłosiła sprawę na policję.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA