fot. Facebook | Timofey Karch

Timofey to jeden z 2,5 miliona ukraińskich uchodźców, którzy uciekli z ogarniętej wojną Ukrainy do Polski. Po przybyciu, 16-latek postanowił, że poszuka sobie pracy. Udostępnił na Facebooku post, w którego treści uwzględnił wszystkie zajęcia, których mógłby się podjąć. Post szybko stał się viralem w polskim internecie. Udostępniły go tysiące osób – w tym politycy i celebryci. Młody uchodźca ma już mnóstwo ofert pracy – przekazał „Business Insider”.

„Przyjechałem do Polski po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Mam pełne 16 lat. Mam świadomość, że jestem jeszcze uczniem i nie mogę pochwalić się wieloma miejscami pracy i bogatym doświadczeniem zawodowym. Mam jednak wielkie pragnienie, aby pomóc mojej rodzinie i odciążyć finansowo moich rodziców, którzy obecnie przebywają na Ukrainie” – rozpoczął swój wpis 16-letni Timofey Karch.

Nastolatek przebywa obecnie w Chełmży. Z tego względu to głównie tam chłopak szuka pracy. Z racji tego, iż Timofey jest jeszcze uczniem – na co dzień uczęszcza do szkoły – chciałby pracować popołudniami. Z jego opisowego CV wynika, iż jest gotowy robić cokolwiek, praktycznie wszystko.

„Jestem silny fizycznie i wytrzymały. Mogę być przydatny jako pracownik fizyczna – do przenoszenia, przesuwania, podnoszenia czegoś. Mogę pomagać w pielęgnacji ogrodu, sprzątać teren, wykonywać prace dorywcze na budowie. Mogę być również przydatny jako pracownik w placówkach handlowych, gastronomicznych i rekreacyjnych” – brzmi dalsza część postu 16-letniego uchodźcy z Ukrainy.

Timofey podkreśla, że szybko opanowuje wiedzę, dot. danego stanowiska pracy. Jak twierdzi, nie ma także problemów z opanowaniem języka – co jest oczywiście kluczowe dla dobrej komunikacji w miejscu pracy.

„Łatwo się uczę, szybko opanowuję instrukcje i język, dzięki czemu mogę wykonywać bardziej odpowiedzialne i wykwalifikowane prace, np. w magazynie lub na sali sprzedaży, polegające na układaniu towarów, pakowaniu i rozpakowywaniu produktów, liczeniu i sprawdzaniu kartonów itp.” – pisze nastolatek.

„Gotowy do pracy, prześlij swoje oferty!” – kwituje pewnie młody uchodźca.

Ogromna popularność postu 16-letniego Ukraińca. „Bracia Polacy, jesteście niesamowici!”

Post spotkał się z niesamowitym odbiorem. Warto podkreślić, iż Timofey wrzucił go na swoim prywatnym profilu. Aktywność jego polskich znajomych spowodowała, że uzyskał on ogromne zasięgi. Post ma już ponad 1000 reakcji, ponad 2000 udostępnień oraz dziesiątki komentarzy.

Po tym, jak wpis 16-latka spotkał się z masowym, pozytywnym odbiorem, Timofey edytował post, dodając dodatkowo podziękowania.

„Przyjaciele, bardzo dziękuję wszystkim za udział, udostępnienia i komentarze. Otrzymałem już wiele sugestii i teraz je wszystkie przetwarzam. брати-поляки, ви неймовірні! (pol. Bracia Polacy, jesteście niesamowici!)” – napisał.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!