16-letnia Victoria Grabowski, mieszkająca na co dzień w Nowym Jorku po raz ostatni widziana była 24 sierpnia. Wówczas prawdopodobnie poleciała z dorosłym mężczyzną do Wielkiej Brytanii, a ślad po niej zaginął.

Amerykańska policja, przeprowadzająca w tej sprawie szczegółówe śledztwo, podały dokładny zarys całej historii. 16-latka po raz ostatni widziana była w swoim domu w Nowym Jorku w sobotę, 24 sierpnia około godziny 9:30. Jako pierwszy jej zniknięcie zauważył ojciec, który po powrocie z pracy dostrzegł również, że otwarte są drzwi od domu, a ponadto brakuje sporej ilości ubrań nastolatki.

Po tym, jak Victoria zaginęła, rodzina na własną rękę zaczęła przeprowadzać dochodzenie, w wyniku którego dowiedziała się, że dziewczyna korespondowała z dużo starszym meżczyzną. Według jej wujka, 16-latka miała zafascynować się stolicą Anglii i będąc namówioną przez mężczyznę, postanowiła z nim tam się udać.

Aktualnie akcję poszukiwawczą przeprowadza Interpol oraz policja z Londynu i Nowego Jorku. Według wstępnych ustaleń, 16-latka odleciała do Londynu z lotniska im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku, zaś na miejsce dotarła w poniedziałkowy poranek. Bilety miały zostać przez nią zakupione przy użyciu gotówki, dzięki czemu jej rodzice nie mieli możliwości, aby się dowiedzieć o jej planach. Posługiwała się polskim paszportem.

Policja podała także rysopis Victorii. Ma niebieskie oczy i blond włosy, ale nie wiadomo, w co była ubrana w dniu zniknięcia. Każdy, kto ma informację na temat jej pobytu, proszony jest kontakt ze służbami pod numerem telefonu +1 718-386-2723.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę