20-latek zmarł na granicy z Białorusią. Podano przyczynę jego zgonu

Fot.Twitter.com/Straz_Graniczna

Pojawiły się nowe informacje na temat przyczyn śmierci 20-letniego Syryjczyka, którego ciało znaleziono przy granicy polsko-białoruskiej. PAP przekazała, że sekcja zwłok pozwoliła ujawnić prawdopodobną przyczynę zgonu.

REKLAMA

Do znalezienia zwłok 20-latka doszło w piątek 12 listopada w okolicy wsi Wólka Terechowska w powiecie hajnowskim. Przeprowadzone na miejscu czynności nie pozwoliły na ustalenie przyczyn śmierci, dlatego zlecona została sekcja zwłok.

Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że do śmierci 20-latka doszło na skutek wychłodzenia organizmu. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie, a jego celem będzie ustalenie, czy ktoś przyczynił się do zgonu.

W ramach dochodzenia mają być przeprowadzone między innymi dodatkowe badania histopatologiczne pobranych organów 20-latka, a także najprawdopodobniej dojdzie do badań toksykologicznych.

REKLAMA

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono również, że przy mężczyźnie znajdowały się bilety lotnicze. Wynikało z nich, że 20-letni Syryjczyk przetransportował się na Białoruś w pierwszym tygodniu listopada.

Podziel się: