27-latka zbiorowo zgwałcona w centrum Berlina
fot. Pixabay

Podczas spaceru w parku 27-letnia kobieta i jej partner w tym samym wieku zostali napadnięciu przez grupę mężczyzn. Najpierw napastnicy pobili 27-latka, a potem na jego oczach dokonali brutalnego, zbiorowego gwałtu na jego partnerce. Do zdarzenia doszło w ścisłym centrum Berlina – w parku Görlitze. Policja zatrzymała jednego z domniemanych sprawców. To 22-letni obywatel Somalii.

O przerażającym incydencie informuje „Berliner Zeitung”. Do zdarzenia doszło 21 czerwca w parku Görlitzer w stolicy Niemiec. Spacerująca przez park para – 27-latek i 27-latka – zostali nagle napadnięci przez grupę mężczyzn. Napastnicy najpierw ranili mężczyznę, a potem powalili go na ziemię i obezwładnili. Znacznie brutalniej postąpili z ukochaną 27-latka. Na jego oczach kolejno dokonywali na niej gwałtu.

W ubiegłą środę niemiecka prokuratura i policja wydała oświadczenie, w którym informowano, że organom ścigania udało się schwytać jednego z podejrzanych o brutalną napaść i gwałt w parku Görlitzer. 22-letni Somalijczyk został umieszczony w areszcie. Berlińska policja cały czas poszukuje pozostałych sprawców zbiorowego gwałtu.

27-letnia kobieta zbiorowo zgwałcona na oczach partnera w centrum Berlina. Zatrzymano 22-letniego Somalijczyka

Choć park mieści się w ścisłym centrum stolicy Niemiec, uchodzi za bardzo niebezpieczne miejsce. Jak podaje „BZ”, powołując się na oficjalne statystyki – w Görlitzer, tylko w tym roku, doszło już do 8 gwałtów. Oprócz tego w parku odnotowano 13 przypadków molestowania, co łącznie daje 21 napaści na tle seksualnym od początku 2023 roku.

Z opinii turystów na portalu „tripadvisor.com” dowiadujemy się, że park Görlitzer to niezbyt przyjazne miejsce.

„Otwarty rynek narkotykowy z dilerami i ćpunami na każdym kroku. Nie byłem pewien, dlaczego słyszałem o tym parku, dopóki tam nie dotarłem. Jak tylko tam dotarłem, stało się to oczywiste. Bardzo agresywni dilerzy narkotyków, którzy nie lubią zdjęć” – pisze jeden z użytkowników portalu.

„W niecałe 10 minut podszedł do mnie tuzin kieszonkowców, sprzedawców narkotyków i innych osób, których intencje wyraźnie nie były dobre. UNIKAJ TEGO!” – twierdzi inny turysta.

„To zła okolica, wielu handlarzy narkotyków czyha na twój aparat i pieniadze. Zostaliśmy zaatakowani przez grupę Afrykańczyków, na szczęście udało nam się uciec. Panuje tam zła atmosfera, a ponieważ w Berlinie jest wiele ładnych i bezpiecznych parków, lepiej unikać tego” – wtóruje kolejny użytkownik portalu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę