3-letnie dziecko wypadło w sobotę z okna budynku mieszkalnego na pierwszym piętrze przy jednej z lubelskich ulic – podaje lokalny oddział policji. Okazało się, że maluch oraz jego rodzeństwo byli wtedy pod opieką nietrzeźwych rodziców. Na szczęście chłopiec nie doznał poważnych obrażeń.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło około godziny 20:30. Policja dostała zgłoszenie od kobiety, która poinformowała o wypadnięciu małego dziecka z okna na pierwszym piętrze. Funkcjonariusze z Lublina udali się w wskazane miejsce. Wezwano również ratowników medycznych.

Chłopiec szczęśliwie upadł na miękkie podłoże i nic mu się nie stało, lecz mimo to zabrano go na kontrolne badania do szpitala. Policjanci sprawdzili stan rodziców dziecka – okazało się, że byli pijani. Ojciec miał blisko promil, a matka blisko 1,5 promila alkoholu. Matka tłumaczyła, że wyszła z domu „na chwilę, na papierosa”, a ojciec spał w tym czasie po pracy i przez to małe dziecko wypadło z mieszkania.

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się wtedy jeszcze dwojgiem dzieci w wieku 6 i 11 lat. Przekazano ich pod opiekę trzeźwego członka rodziny. Opiekunom grozi surowa kara. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwymi rodzicami zajmie się teraz sąd rodzinny.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna