Twitter | Illia Ponomarenko

Po trzech tygodniach od tragicznych wydarzeń w ukraińskiej Buczy miasto zmieniło się nie do poznania. Mieszkańcy postanowili posprzątać pozostawiony bałagan, a efekt ich pracy widać gołym okiem.

Bucza stała się jednym z symboli okrucieństwa ze strony wojsk Władimira Putina. Kilka tygodni temu na jaw wyszły przerażające fakty – okupanci mordowali bezbronnych cywili w biały dzień. Do sieci trafiło mnóstwo brutalnych zdjęć.

Ślady masakry w Buczy było widać na każdym kroku. Poza ciałami zamordowanych, na ulicach leżały również wraki czołgów i innych sprzętów. Był to dowód na to, z czym mierzyli się miejscowi mieszkańcy.

Korespondent wojenny Illia Ponomarenko opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widać obraz miasta po trzech tygodniach od wyjazdu rosyjskich okupantów. Efekty sprzątania mieszkańców są bardzo mocno widoczne.

– Byłem w kilku strefach wojen, ale nigdy nie widziałem kraju, który ruszyłby tak szybko – w środku konfliktu – by posprzątać wrak. To tak, jakby istniało ogólnokrajowe pragnienie jak najszybszego zmycia plam wojny – napisał korespondent.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę