fot. Ralf Lotys (Sicherlich) | Creative Commons Attribution 4.0

To już 30., jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejne finały z roku na rok biją nowe rekordy kwot, zebranych celem zakupu sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W tym roku WOŚP zbiera fundusze na rozwój leczenia wzroku u dzieci. „Do 15:40 zebrano 63 952 223 zł” – poinformował Jerzy Owsiak.

Hasłem tegorocznej zbiórki to „Przejrzyj na oczy”. Nieprzypadkowo, bo środki zebrane podczas trwającego finału zostaną przekazane na rozwój w zakresie leczenia wzroku u dzieci. „Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka” – pisze WOŚP na swojej stronie internetowej.

„Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje” – czytamy na stronie.

Ile zebrała orkiestra w trakcie swojej działalności na przestrzeni lat? Kwota powala!

1,5 miliarda złotych – tyle udało się zebrać WOŚP wśród darczyńców w Polsce i za granicą. To suma, jaką Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w ciągu 30 lat działalności.

„Jestem ogromnie wzruszona i szczęśliwa, że mogę tu dzisiaj być. Do tej pory zebraliśmy ponad 1,5 mld zł. Pierwsi wolontariusze, którzy wychodzili ze swoimi rodzicami, ze swoimi dziadkami, dzisiaj wychodzą z własnymi dziećmi, co oznacza, że w Orkiestrze zagrały już cztery pokolenia Polaków i Polek” – powiedziała na rozpoczęcie akcji z warszawskiego studia WOŚP na Placu Defilad Ewa Owsiak, córka Jerzego Owsiaka, pomysłodawcy i szefa WOŚP, cytowana przez polsatnews.pl.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę