Zamieszkały w Kędzierzynie Koźlu 34-latek postanowił wykorzystać swoją starszą koleżankę. Zaczął zmuszać 41-latkę do prostytucji grożąc bronią. Podawał się za nią w Internecie zamieszczając ogłoszenia erotyczne. Następnie umawiał wizyty klientów. Kobieta po roku trwania procederu nie wytrzymała i powiadomiła policję.

Do komisariatu w Opolu 41-latka przyszła początkiem czerwca. – 41-latka zawiadomiła o tym, że jeden z mężczyzn zmusza ją do uprawiania prostytucji, czerpiąc z tego korzyści majątkowe – informuje sierż. sztab. Dariusz Świątczak z opolskiej policji. Prześladowca groził bronią, aby uzyskać od kobiety pieniądze.

Ten samozwańczy sutener postanowił też sam wystawiać oferty seksualne w sieci. – Taki proceder miał trwać od sierpnia ubiegłego roku – mówi rzecznik.

Przestępcę ujęto w jednym opolskich moteli. Tu się ukrywał i tu też znaleziono w trakcie przeszukania pistolet gazowy, rewolwer hukowy, kilka sztuk amunicji, a także prawie 70 gramów marihuany. Mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie, a kolejnego dnia postawiono zarzut wymuszenia rozbójniczego, zmuszania do prostytucji oraz czerpania korzyści z nierządu. Zarzuty dotyczą również posiadania środków odurzających.

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące. Teraz może trafić za kratki na 10 lat. Jak informują śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę