„Przebaczam ojczyźnie”. Kardynał Dziwisz o oskarżeniach o tuszowaniu przez niego pedofilii w Kościele

Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska/Flickr.com/Public domain

Kardynał Stanisław Dziwisz skomentował w Telewizji Trwam wysuwane wobec niego oskarżenia o ukrywanie przypadków pedofilii wśród księży. Zarzuty takie pojawiły się w ostatnim czasie między innymi w wyemitowanym w listopadzie w TVN24 filmie dokumentalnym „Don Stanislao”.

Wieloletni osobisty sekretarz Jana Pawła II stwierdził, że ataki na niego są częścią kampanii wymierzonej w dobre imię papieża Polaka. Oświadczył jednocześnie, że za te ataki „przebacza ojczyźnie”.

   

– Żeby uderzyć w Jana Pawła II, trzeba też uderzyć w ludzi, którzy z nim współpracowali. To była nasza służba papieżowi, a poprzez papieża mojej ojczyźnie. Jeśli moja ojczyzna tego nie widzi, to powoduje u mnie ból, ale przebaczam – powiedział arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej.

Zobacz także:  Kaczyński: Zło atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród, Kościół katolicki

– Widzę, że ta Polska jest inna niż ta, którą była kilkadziesiąt lata temu – była zachwycona papieżem, zachwycona jego nauczaniem – mówił hierarcha. – To najwybitniejszy Polak w historii naszego narodu i święty. Jeżeli ktoś tego nie pamięta, popada w wielki błąd – oświadczył.

   
     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS