Każdy, kto stosuje kosmetyki planuje poprawić swój wygląd. Niekiedy jednak wiele z nich przynosi dokładnie odwrotne skutki. Ku przestrodze, na podstawie informacji Radia Zet wymieniamy listę najbardziej podatnych na uszkodzenia dla skóry kosmetyki, z których korzystanie nie jest zalecane przez dermatologów.

Przede wszystkim na tej liście znajdują kosmetyki na bazie alkoholu. W składach wielu z nich znajdują się związki powodujące podrażnienia skóry, zaczerwienienia i wysuszanie. Niekorzystny wpływ mają one głównie na osoby, których cera jest sucha i wrażliwa.

Bardzo trwałym, jednak niosącym negatywne skutki kosmetykiem jest wodoodporny tusz do rzęs. Jego używanie może skutkować mocnym obciążaniem włosków, co w konsekwencji prowadzi do ich osłabiania i wypadania.

Do zmatowienia cery sporo kobiet używa pudru z talkiem. Jak się jednak okazuje, nie jest on najlepszy w kontekście zdrowia skóry. W talku bowiem znajdują się substancje rakotwórcze, a ponadto może on doprowadzić do alergii czy chorób płuc.

Niekorzystny dla zdrowia jest również krem wybielający. W większości tego typu kosmetyków również się znajdują składniki rakotwórcze, a ponadto korzystanie z tych kremów może wywoływać podrażnienia skóry.

Ostatnimi z kosmetyków, przed którymi ostrzegają dermatolodzy są olejki z właściwościami oczyszczającymi. Tłuste produkty zapychają pory na twarzy, powodując pogoroszenie się stanu skóry. Lepszym rozwiązaniem są płyny micelarne.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę