Pożar w bydgoskim szpitalu dziecięcym. Ewakuacja 200 osób
fot. Pixabay

W poniedziałek rano wybuchł pożar w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Interweniujący na miejscu strażacy relacjonowali, że konieczna była ewakuacja 200 osób, które przebywały w izbie przyjęć. Pożar na szczęście był niewielki i objął jedynie szyb wentylacyjny.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa – w poniedziałek 24 października doszło do pożaru szybu wentylacyjnego na parterze Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodkiewicza w Bydgoszczy. Na tej kondygnacji znajduje się izba przyjęć, dlatego konieczna była ewakuacja ok. 200 osób, które wówczas w niej przebywały.

„Konieczne było czasowe ewakuowanie ok. 200 osób z izby przyjęć” – poinformował oficer prasowy bydgoskiej Komendy Miejskiej PSP st. kpt. Karol Smarz, cytowany przez PAP.

Zapalił się szyb wentylacyjny w szpitalu dziecięcym w Bydgoszczy. Ewakuowano 200 osób

Na miejscu pojawiły się cztery zastępy Straży Pożarnej. Strażacy odkręcili jeden z elementów ściany szybu wentylacyjnego o wymiarach kilkanaście na kilkanaście centymetrów, po czym szybko ugasili ogień. Na szczęście żywioł nie zdążył się rozprzestrzenić. W szybie spaliło się trochę śmierci. Nadpalone zostały również rury kanalizacyjne z tworzywa sztucznego, które znajdowały się wewnątrz instalacji. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

Na czas operacji gaśniczej z budynku wyprowadzono 200 osób, oczekujących na obsługę w szpitalu na izbie przyjęć. Po udanej akcji strażaków, konieczne było przewietrzenie pomieszczeń na parterze szpitala z uwagi na swąd, unoszący się po pożarze. Zagrożenie najwidoczniej nie było bardzo poważne, gdyż zaraz po wietrzeniu pacjenci, oczekujący oraz personel mogli wrócić na izbę przyjęć.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę