REKLAMA

REKLAMA

Straż Graniczna w Barcianach w województwie warmińsko-mazurskim podczas przeszukiwania pomieszczeń gospodarczych znalazła setki towarów pochodzących z przemytu. W sumie wartość towarów oszacowano na około 100 tysięcy złotych. Pomieszczenie należało do 71-letniego mężczyzny.

Straż Graniczna zauważyła, jak samochód marki Mercedes wjeżdża na prywatny teren. Kierowca zaczął rozkręcać drzwi i wyciągać z nich poukrywane papierosy. Funkcjonariusze szybko wkroczyli na teren, gdzie wjechał samochód i zatrzymali młodego obywatela Rosji. Mężczyzna miał 26 lat. Rosjanin miał w sumie ukrytych w aucie ponad 3 tysiące sztuk papierosów bez akcyzy.

REKLAMA

Po tych czynnościach Straż Graniczna zaczęła przeszukiwać mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze należące do właściciela. W sumie u 71-letniego właściciela znaleziono 140 tysięcy sztuk papierosów oraz 22 butelki alkoholu.

Wiadomo, że obydwaj mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno – skarbową. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA