74-letnia Rosjanka trafiła do szpitala. Aż trudno uwierzyć co miała w żołądku!

REKLAMA

W rosyjskim Ułan-Uda zgłosiła się do szpitala starsza kobieta, która uskarżała się na długotrwałą gorączkę. Lekarze długo głowili się nad przyczyną podwyższonej temperatury pacjentki, aż w końcu udało im się zdiagnozować problem.

Gdy prócz wielu innych badań wykonano także gastroskopię, ta wykazała zaskakującą zawartość żołądka kobiety, w którym znajdowała się spora ilość ciał obcych. Po wnikliwej analizie okazało się, że są to między innymi gwoździe, śruby, nakrętki i pręty.

Lekarze próbowali nieinwazyjnie uwolnić kobietę od tego złomu, posługując się endoskopem. Jednak czynność ta okazała się zbyt ryzykowna i ostatecznie usunięciem zawartości żołądka zajęli się chirurdzy, którzy przeprowadzili operację pod narkozą.

REKLAMA

74-latka, jak się okazało, w różnych odstępach czasu połknęła co najmniej 150 metalowych przedmiotów różnej wielkości, przy czym największy z nich miał 15 centymetrów. Kobieta miała bardzo dużo szczęścia, ponieważ ściany jej żołądka okazały się być w zadziwiająco dobrym stanie, a metalowa zawartość nie spowodowała jego perforacji.

Podziel się: