REKLAMA

Fot. ilustr. Pikwizard.com/Public Domain

Aż 80 procent Włochów popiera pomysł wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko Covid-19. Tak wynika z sondażu, którego wyniki opublikował w sobotę dziennik „La Repubblica”.

REKLAMA

Za zdecydowanym rozszerzeniem obowiązku szczepień jest premier Mario Draghi. Obecnie we Włoszech wymóg ten dotyczy pracowników służby zdrowia, ale włoski rząd planuje wkrótce jego znaczne rozszerzenie.

„La Repubblica” podaje wynik sondażu przeprowadzonego w ostatnich dniach przez Instytut Badania Opinii Demos. 64 procent Włochów jest za tym, by wszyscy musieli się zaszczepić. Z kolei 17 procent opowiada się za tym, aby wymóg ten wprowadzono dla niektórych kategorii wiekowych czy zawodowych.

REKLAMA

Natomiast 78 procent mieszkańców kraju pochwala stosowanie przepustki Covid-19, wystawianej na podstawie szczepienia, wyleczenia lub testu z ostatnich 48 godzin. Już teraz jest ona we Włoszech niezbędna przy wejściu do wielu miejsc zamkniętych oraz warunkiem podróży pociągami dużej prędkości i Intercity, samolotami, promami, statkami i autobusami międzyregionalnymi.

Z badania wynika ponadto, że ponad dwie trzecie obywateli (69 procent) popiera działania premiera Mario Draghiego, którego rząd planuje wprowadzić od października wymóg przepustek sanitarnych, czyli Green Pass we wszystkich firmach. To ten dokument, jak dodaje gazeta, będzie motorem gospodarki.

REKLAMA

Od 1 września Green Pass muszą posiadać już wszyscy pracownicy szkół.

REKLAMA