Jak długo powinno się gotować kalafior? Okazuje się, że wiele osób ma z tym spory kłopot choć wydaję się być to banalnie proste i takie oczywiste. Niestety, większość z nas popełnia jeden błąd, który sprawia, że kalafior jest rozgotowany i nie ma smaku.
Kalafior jest lubiany przez wiele osób. Zawiera wiele cennych związków mineralnych takich jak: magnez, żelazo, cynk, potas, mangan; witaminy: witamina C, witaminy z grupy B, witamina K i kwas foliowy. Ma dużą zawartość błonnika, fitosteroli oraz przeciwutleniaczy. Można przygotować go na wiele różnych sposobów, ale najpopularniejszym jest ten ugotowany i posypany bułką tartą z masłem.
Żeby smakował idealnie, kluczową kwestią jest jego gotowanie. Większość osób popełnia jednak katastrofalny błąd, który pozbawia go jego smaku i chrupkości, dlatego sprawdź, czy robisz prawidłowo!
Jak długo powinno się gotować kalafior? Wiele osób popełnia jeden błąd
Większość z nas myje kalafior, dzieli na różyczki, a następnie wkłada do garnka i zalewa zimną lub letnią wodą oraz zaczyna gotować. Jest to błąd, który pozbawi nie tylko smaku, ale też chrupkości kalafiora. Jak więc powinno się robić to prawidłowo?
Najpierw umyj kalafior, podziel na różyczki i odstaw. Do garnka wlej wodę, następnie posól ją oraz dodaj trochę cukru i zagotuj. Do lekko wrzącej wody wrzucaj różyczki kalafiora i gotuj przez około 10 minut – aż powierzchnia będzie miękka po nakłuciu widelcem. Jednak pamiętaj, że kalafiora nie powinno gotować się 20 minut lub dłużej. Najlepszy będzie po około 10 minutach.
Przepis na kalafiora z bułką tartą
Składniki:
» ugotowany kalafior
» 5 łyżek bułki tartej
» pół kostki masła
Przygotowanie:
Bułkę tartą podsmaż na suchej patelni, aż lekko się zarumieni. Dodaj odrobinę masła, wymieszaj szybko i zdejmij z patelni. Resztę masła rozpuść na patelni po bułce.
Kalafior ułóż na talerzu, posyp bułką tartą, a potem polej obficie rozpuszczonym masłem. I gotowe, smacznego!