REKLAMA
ShareInfo.plKulinariaMistrzowskie ogórki małosolne wg Karola Okrasy. Sekretem jest zalewa

Mistrzowskie ogórki małosolne wg Karola Okrasy. Sekretem jest zalewa

Karol Okrasa i ogórki małosolne
fot. screen Youtube / KuchniaLidla.pl / Pixabay

Niektórzy czekają na nie cały rok. Uwielbiamy ich aromat, delikatność oraz chrupkość. Ogórki małosolne – bo o nich mowa, to wspaniała letnia przekąska, którą można chrupać samodzielnie albo dodawać do różnych dań np. zup, kanapek czy sałatek. Dziś prezentujemy wam szybki przepis Karola Okrasy na ten przysmak.

REKLAMA

Latem nie może zabraknąć w naszej diecie świeżych owoców i warzyw. O tej porze roku naprawdę mamy w czym wybierać. Niewątpliwym królem letniego stołu jest ogórek. Większość osób przepada za świeżymi warzywami wprost z grządki, ale przetwory z nich cieszą się jeszcze większym uznaniem. Wszyscy miłośnicy ogórków małosolnych z pewnością będą zadowoleni, gdyż przygotowanie ich jest proste i szybkie. Doskonale smakują z dodatkiem młodych ziemniaków i jajka sadzonego. Jeśli w tym roku nie robiliście jeszcze małosolnych, mamy dla was znakomitą recepturę Karola Okrasy. Na pewno sobie z nią poradzicie.

Przepis Karola Okrasy na ogórki małosolne

Składniki:
Woda (5 litrów)
Chrzan (5 korzeni)
Czosnek (4 ząbki)
Sól (7 łyżek)
Gorczyca (2 łyżki)
Ogórki gruntowe (2 kg)
Koper (2 baldachimy)
Liście porzeczki (7 sztuk)

Sposób przygotowania:
Wszystkie ogórki wrzucamy do sporego naczynia, zalewamy zimną wodą (powinny być nią w pełni przykryte). Pięć litrów wody zagotowujemy z dodatkiem soli i odstawiamy do wystudzenia (powinna być letnia). Potem do wody wsypujemy gorczycę. Obieramy chrzan, kroimy go w słupki. Na dnie glinianego garnka albo szklanego słoika umieszczamy koper, chrzan oraz przekrojony na pół czosnek. Po chwili układamy ogórki, a na samym wierzchu kładziemy następną porcję kopru i chrzanu. Przykrywany je liśćmi wiśni, porzeczki czy dębu (wybór jest dowolny, możemy też pominąć ten dodatek). Na samym końcu zalewamy ogórki wcześniej przygotowaną mieszanką wody i gorczycy. Wszystko odstawiamy na dwa dni, a po tym czasie możemy już cieszyć się pysznym smakiem ogórków małosolnych.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
ZOBACZ TAKŻE
Justyna
Absolwentka Dietetyki, a obecnie redaktorka w serwisie ShareInfo.pl. Prywatnie miłośniczka zdrowej kuchni i aktywnego trybu życia. Uwielbiam odkrywać tajniki gotowania, interesuje się zwierzętami, ziołolecznictwem i ogrodnictwem. Na swojej działce uprawiam różne gatunki warzyw i owoców. Tworzenie artykułów z różnych dziedzin to moje hobby i z chęcią się tym zajmuję.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google ←

REKLAMA