Adam Niedzielski: Szczepienia to nie eksperyment medyczny

Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Minister zdrowia Adam Niedzielski wystosował list do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów. W jego treści próbował przekonać wszystkie te grupy, że stosowanie szczepionek przeciw COVID-19 nie jest eksperymentem medycznym.

REKLAMA

Treść listu ministra zdrowia została opublikowana na stronach internetowych rządu. Niedzielski oświadczył w nim, że pismo skierowane jest po to, aby przekazać pełną informację na temat procesu szczepień w Polsce.

„Szczególnie kieruję ten list do tych, którzy z różnych względów obawiają się szczepień i odbierają sprzeczne, czasem wykluczające się, doniesienia medialne, czy też opinie kierowane przez różne środowiska i organizacje” – czytamy.

Argumentując konieczność przyjęcia szczepionek, Adam Niedzielski zaznaczył, że system ten jest skuteczny, a ponadto „stanowi najsilniejszy oręż w zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych na świecie”.

REKLAMA

„Tym samym, co należy stanowczo podkreślić, stosowanie szczepionek nie jest żadnym eksperymentem medycznym. Wszystkie szczepionki to produkty lecznicze zarejestrowane z wskazaniami stosowania w celu zapobiegania chorobie COVID-19 wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2. Bezpieczeństwo ich stosowania, skuteczność i jakość zostały pozytywnie ocenione przez Europejską Agencję Leków, w której zasiada również przedstawiciel Polski” – dodał minister zdrowia.