Fot. Wikimedia Commons

Główny odpowiedzialny za aferę szczepionkową z udziałem celebrytów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, prof. Zbigniew Gaciong spotkał się swego czasu ze studentami. Wirtualna Polska dotarła do nagrania z tego spotkania, w trakcie którego rektor mówił m.in. o kolejności szczepień.

Do spotkania rektora ze studentami doszło 11 grudnia 2020 roku. Prof. Gaciong zapowiadał wówczas masową akcję szczepień. „Szykujemy się do organizacji dużej akcji szczepień. Zadaniem naszym jest ustanowienie rekordu Guinnessa w liczbie osób zaszczepionych” – mówił wówczas.

Niecałe dwa tygodnie później, 23 grudnia prof. Gaciong po raz kolejny spotkał się ze studentami. Tym razem zachęcał ich do zapisywania się na szczepienia. „WUM bardzo zależy na tym, aby akcja ta była powszechna, objęła wszystkich pracowników naszych szpitali, także studentów” – oświadczył.

Najciekawszym fragmentem jednak było to, że prof. Gaciong wspominał o trzymaniu się procedur w zakresie kolejności szczepień.

– Pewnie trzeba będzie trzymać się hierarchii w kolejności szczepienia, wynikającej z prawdopodobieństwa ekspozycji. Jeśli będziemy musieli wybrać, czy zaszczepić lekarza, który pracuje na oddziale covidowym, czy też studenta, to wybierzemy lekarza… bardzo przepraszam – oznajmił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę