Al-Kaida chce zemsty na prezydencie Francji! Wzywa do zabijania!

W poniedziałek 2 listopada dżihadyści z Al-Kaidy w Islamskim Maghrebie (AQIM) wezwali do mordowania tych, którzy dopuścili się obrazy Mahometa. Jak poinformowała agencja AFP, grożą też zemstą prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi.

   

– Zabicie tego, kto obraża proroka, jest prawem każdego muzułmanina zdolnego do jego zastosowania – czytamy w odezwie AQIM. Ma to być odpowiedź na oświadczenie Macrona odnośnie publikowania karykatur Mahometa we Francji. Odbyło się to podczas ceremonii hołdu narodowego nauczyciela Samuela Paty’ego, który został zabity 16 października w ataku terrorystycznym.

Jak stwierdził prezydent Francji, jego kraj nie wyrzeknie się karykatur kosztem wolności. Takie stwierdzenie nie spodobało się w krajach muzułmańskich i wywołało demonstracje antyfrancuskie.

   

Pokłosie tych wydarzeń to m.in. demonstracja antyfrancuska w Bangladeszu, którą zorganizowano w poniedziałek, a która skupiła aż 50 tys. osób. W jej trakcie palono wizerunki prezydenta Macrona i francuskie flagi.

– Bojkot jest obowiązkiem, ale nie wystarczy – napisała AQIM. Organizacja jednocześnie też wezwała do zemsty, a 18-letniego zradykalizowanego terrorystę czeczeńskiego pochodzenia przedstawiła jako męczennika. To on właśnie odciął głowę nauczycielowi. To była zemsta za prezentację na lekcji karykatur Mahometa.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News