Swiatłana Cichanouska to główna kontrkandydatka Łukaszenki w nadchodzących wyborach prezydenckich na Białorusi. Media społecznościowe obiegają zdjęcia, na których widać, jak dużym zainteresowaniem cieszy się wśród obywateli. Tłumy zarówno mniejszych, jak i większych miast wyrażają dla niej swoje poparcie.

W Homlu, rodzinnym mieście Cichanouskiej, zebrało się aż 10 tys. ludzi. To drugie co do wielkości miasto na Białorusi. Jednak nie tylko tam widać ogromne poparcie dla przeciwniczki Łukaszenki. Również społeczność mniejszych miast i miasteczek tłumnie gromadzi się na jej wiecach wyborczych.

Swiatłana to żona aktywisty Siarhieja Cichanouskiego. Nie został on dopuszczony do udziału w wyborach, więc to jego żona wzięła na siebie tę odpowiedzialność. Bardzo szybko okazało się, że zdobywa poparcie i wyrasta na główną kontrkandydatkę Łukaszenki.

W tym samym czasie, gdy Cichanouska gromadzi tłumy na wiecach, Łukaszenka organizuje w Mińsku pokazy siły wojskowej. Mieszkańcy mogą oglądać pozorowane szturmy na budynki czy uliczne starcia jednostek specnazu. Opozycyjni komentatorzy wskazują, że te manewry mają świadczyć o tym, że Łukaszenka poczuł realne zagrożenie ze strony przeciwniczki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę