Wielki sukces Polaka Andrzeja Bargiela, który w tym roku po raz drugi wybrał się na wyprawę na K2. W ubiegłym roku warunki pogodowe nie pozwoliły dokonać tego wyczynu. W tym roku misja powiodła się sukcesem. Polak, który po raz pierwszy w historii zjechał na nartach z wierzchołka K2 – 8611 m n.p.m!

Polak przebywający kilka miesięcy w Karakorum 22 lipca rozpoczął się atak szczytowy. – Bardzo się cieszę, że udało mi się zjechać z wierzchołka K2 i wrócić bezpiecznie do bazy. Ruszyłem na szczyt w niedzielę o 4 rano. Pogoda była dość dobra. Problemy zaczęły się na zjeździe, była słaba widoczność i musiałem czekać w obozie czwartym, by się przejaśniło, bo czekał mnie bardzo techniczny zjazd. Prowadzi on przez środek bardzo stromej ściany. Czuję ogromną radość, bo jestem tutaj drugi raz i cieszę się, że nie muszę już tutaj wracać – zrelacjonował Andrzej Bargiel.

Andrzej Bargiel swoim osiągnięciem rozpoczął nowy rozdział w historii himalaizmu, a także narciarstwa wysokogórskiego. Zdobywając szczyt K2, jest także 13 Polakiem, który to osiągnął. Jesteśmy dumni i życzymy kolejnych międzynarodowych sukcesów!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę