Antyterroryści zatrzymali studenta. Planował zamach na jednej z polskich uczelni

Zatrzymanie studenta w Szczecinie. Planował zamach na Uniwersytecie Szczecińskim
Zdjęcie ilustracyjne | fot. cbsp.policja.pl

W Szczecinie doszło do zatrzymanie niedoszłego terrorysty. Student z Podlasia miał planować zamach na Uniwersytecie Szczecińskim, na który sam uczęszczał. „Trwają czynności wyjaśniające” – poinformowała „Kurier Szczeciński” prokuratura. W mieszkaniu studenta znaleziono broń oraz bombę. Zatrzymany miał mocno fascynować się Andersem Breivikiem, sprawcą masakry na wyspie Utoya z 2011 roku.

REKLAMA

Szczecińskie organy ścigania zapobiegły ogromnej tragedii. Jak przekazał „Kurier Szczeciński” – jeden z uczniów Uniwersytetu Szczecińskiego planował regularny zamach na uczelni. Sprawa na razie okryta jest aurą tajemnicy, ale policja potwierdza, że doszło do zatrzymania studenta.

„Potwierdzam, że zatrzymaliśmy studenta” – powiedziała nam nadkomisarz Alicja Śledziona, rzecznik prasowy KWP w Szczecinie. „Więcej na ten temat nie ujawniamy”.

REKLAMA

Fakt aresztowania potwierdziła także miejscowa prokuratura. „To był student jednego z wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego” – powiedziała „Kurierowi Szczecińskiemu” prokurator Alicja Macugowska-Kyszka z prokuratury regionalnej w Szczecinie. ”Takie zatrzymanie miało miejsce. Zarzuty w stosunku do tego studenta to kierowanie gróźb w stosunku do jednego wykładowcy”.

Gazeta dowiedziała się o planowaniu zamachu od studentów uczelni, którzy również potwierdzili, że sytuacja naprawdę miała miejsce. „Te, wręcz trudne do uwierzenia informacje, dotarły do nas od studentów tej uczelni” – czytamy w „Kurierze Szczecińskim”. Według portalu „szczecinskie24.pl”, zatrzymany miał wysłać do jednej ze studentek informację o planowanym zamachu.

Antyterroryści aresztowali studenta Uniwersytetu Szczecińskiego. W jego lokum znaleziono broń i bombę

Aresztowany student pochodzi rzekomo z Podlasia. Miał być zafascynowany Andersem Breivikiem, norweskim terrorystą, który dokonał zamachu na siedzibę premiera w Oslo i masakry na wyspie Utoya w Norwegii. Do tragedii doszło 22 lipca 2011 roku. W obu strzelaninach zginęło 77 osób, a 319 zostało rannych. 24 sierpnia 2012 Breivik został skazany na 21 lat więzienia, bez możliwości przedterminowego zwolnienia przed upływem 10 lat. To najwyższy możliwy wymiar kary w Norwegii.

REKLAMA

Do tej pory aresztowany student uczył się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie studiował… język norweski.

Zatrzymanie studenta potwierdził także Uniwersytet Szczeciński. „Uczelnia powiadomiła odpowiednie służby i wszelkie pytania powinny być kierowane do właściwej jednostki prokuratury, która prowadzi postępowanie w tej sprawie” – powiedziała Agnieszka Lizak z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: