Arcybiskup Marek Jędraszewski w niedzielnym  programie „Gość Wiadomości” w TVP Info wypowiedział się na temat sytuacji epidemicznej w Polsce. Skrytykował przy tym wezwania do zamykania kościołów w czasie pandemii koronawirusa, uznając to za przejaw walki z Kościołem w Polsce.

– Niektórzy odczuwają głód Eucharystii, bo w spotkaniu z Chrystusem eucharystycznym czerpią siły na przetrwanie tego niełatwego czasu. Politycy lewicy jakby chcieli pozbawić ludzi tej wewnętrznej siły, która działa – stwierdził metropolita krakowski, odnosząc się do postulatów wysuwanych przez to środowisko polityczne w kwestii dostępu wiernych do świątyń.

Hierarcha podkreślił też, że czas walki z koronawirusem to „szansa, by tym bardziej skupić się na słuchaniu Słowa”. – Chodzi o to, by zrozumieć, że Bóg chce coś do mnie ważnego powiedzieć i ja na to słowo się otwieram, chcę się nim kierować – oznajmił.

– Ten czas powinien uświadomić wszystkim, że Biblia to Słowo Boże skierowane do nas. Boga nikt nie widział, mogliśmy go zobaczyć dopiero w osobie jego syna Jezusie Chrystusie, ale do swojego wybranego ludu kierował słowo i zostało ono wpisane do świętych ksiąg. Chcemy z nich czerpać prawdę i siłę nadziei w trudnym czasie, w którym przyszło nam żyć – dodał.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat