Atak nożownika na placu zabaw w Annecy we Francji
fot. Twitter | @Jan34733995

Szaleniec z nożem zaatakował na placu zabaw. Kilkoro dzieci i jedna osoba dorosła zostały ranne w wyniku ataku nożownika we francuskim Annecy. Dwoje maluchów w wieku ok. 3 lat jest w stanie ciężkim. Dzięki szybkiej akcji miejscowej policji udało się schwytać napastnika. Sprawca to Syryjczyk, który ubiega się o azyl we Francji – podała lokalna stacja BFM TV.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 maja, w miejscowości Annecy, mieszczącej się w Górnej Sabaudii na terenie Francji. Na placu zabaw doszło do krwawego aktu terroru, choć nie wiadomo jeszcze, czy był to zamach terrorystyczny. Mężczyzna wszedł na plac zabaw z nożem, po czym zaatakował bawiące się tam dzieci i osobę dorosłą.

Według doniesień lokalnej policji – w ataku rannych zostało czworo dzieci, w tym dwoje jest w stanie ciężkim. Początkowo informowano o 8 rannych dzieciach – podaje „Polsat News”. Ranna została ponadto jedna osoba dorosła. Na miejscu interweniowały francuskie służby, które złapały sprawcę bezpośrednio po ataku.

„Napastnik został zatrzymany dzięki bardzo szybkiej interwencji policji” – przekazał na Twitterze szef francuskiego MSW Gerald Darmanin.

Syryjczyk wdarł się na plac zabaw we Francji i zaczął dźgać bawiące się tam dzieci. Na miejsce jadą premier i minister spraw wewnętrznych

Według świadków zdarzenia, napastnik był odziany w turban. Lokalna stacja BFM TV donosi natomiast, że sprawca to obywatel Syrii, ubiegający się o azyl we Francji. W sieci pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano moment aresztowania.

Na innym nagraniu, które zostało udostępnione w internecie, widać fragment krwawego ataku.

Francja jest wstrząśnięta czwartkowym atakiem. Według „Le Figaro” – na miejsce zdarzenia zmierzają szef MSW oraz francuska premier Elisabeth Borne.

Ofiarom i ich rodzinom kondolencje złożył prezydent Francji Emmanuel Macron. „Po tchórzowskim ataku w Annecy dzieci i dorosły walczą o życie. Naród jest w szoku. Nasze myśli są z nimi, ich rodzinami i zmobilizowanymi służbami ratunkowymi” – napisał na Twitterze.

Głos w sprawie zabrał także reprezentant Górnej Sabaudii we francuskim parlamencie. Antoine Armand nazwał atak „odrażającym”.

„Nadal wiemy bardzo niewiele, ale całe moje wsparcie kieruję do ofiar, krewnych, organów ścigania i ratowników” – napisał na Twitterze polityk.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę