Australijska policja udaremniła zamach terrorystyczny! Planowano strącenie samolotu

REKLAMA

Od kilku dni Australijska Policja Federalna otrzymywała informacje o planowaniu zamachu terrorystycznego przez pewną grupę ludzi. Analiza sytuacji doprowadziła do wniosków, że atak był inspirowany przez islamski terroryzm.

Podjęto szybką decyzję, dzięki której o godzinie 13:00 lokalnego czasu policjanci wraz z antyterrorystami z Sydney aresztowali 4 osoby podejrzane o przygotowania do ataku bombowego, którego celem był samolot.

REKLAMA

Policja przeprowadziła sprawną akcję w czterech dzielnicach Sydney, w stanie Nowa Południowa Walia w południowo-wschodniej części kraju. W domach podejrzanych prowadzone są przeszukania, które będą trwać do późnych godzin nocnych w niedzielę. W jednym z mieszkań już znaleziono „podejrzany sprzęt”.

W związku z zaistniałą sytuacją zarówno lotnisko w Sydney, jak i lotniska międzynarodowe w Australii chronione są zaostrzonymi kontrolami. Pasażerów prosi się o przybycie na lotnisko dwie godziny wcześniej przed planowanym odlotem i ograniczenie bagażu podręcznego do minimum.

Udostępnij: