Automat powie Ci o kwarantannie lub izolacji!

Główny inspektora Sanitarny wyjaśnia, że osoby, które muszą przebywać na kwarantannie lub izolacji, dowiedzą się od tego od robota. W ramach digitalizacji inspekcji wprowadzono zmiany sposobu informowania pacjentów.

   

Wprowadzono znowu kilka zmian w kwestii odbywania kwarantanny, co ma związek z „digitalizacją inspekcji”. O nałożeniu kwarantanny poinformuje Cię automat, a decyzji nie dostaniesz już w formie papierowej. O takiej zmianie GIS poinformował na Twitterze.

Czytaj także:  5 kosmetyków do twarzy, które wywołują negatywne skutki dla naszej cery

Zasługą nowego systemy informowania, jest odciążenie pracowników inspekcji, którzy wcześniej samodzielnie dzwonili do osób skierowanych na kwarantannę lub izolację. Automat będzie informował pacjentów o kwarantannie lub izolacji w całej Polsce.

   

Automat przekaże decyzje sanepidu i wyjaśni zasady przebywania na kwarantannie. Powstała też ogólnopolska infolinia do kontaktu z sanepidem. GIS poinformował również, że osoby skierowane na kwarantannę nie mają już obowiązku poświadczania tego faktu swojemu pracodawcy. Taka informacje zostanie przekazana automatycznie za pośrednictwem ZUS-u.

Czytaj także:  Jak rozwód wpływa na psychikę człowieka? Najnowsze badania jasno wskazują podział

Jak informuje gazeta.pl dzięki integracji z ZUS nie ma już obowiązku poświadczania kwarantanny pracodawcom. Nie trzeba również oczekiwać na kontakt od sanepidu, a bliskie kontakty osoba zakażona może zgłosić, wypełniając formularz za pośrednictwem strony internetowej. Wprowadzono także elektroniczny system obsługi obywateli SEPIS.