Główny inspektora Sanitarny wyjaśnia, że osoby, które muszą przebywać na kwarantannie lub izolacji, dowiedzą się od tego od robota. W ramach digitalizacji inspekcji wprowadzono zmiany sposobu informowania pacjentów.

Wprowadzono znowu kilka zmian w kwestii odbywania kwarantanny, co ma związek z „digitalizacją inspekcji”. O nałożeniu kwarantanny poinformuje Cię automat, a decyzji nie dostaniesz już w formie papierowej. O takiej zmianie GIS poinformował na Twitterze.

Zasługą nowego systemy informowania, jest odciążenie pracowników inspekcji, którzy wcześniej samodzielnie dzwonili do osób skierowanych na kwarantannę lub izolację. Automat będzie informował pacjentów o kwarantannie lub izolacji w całej Polsce.

Automat przekaże decyzje sanepidu i wyjaśni zasady przebywania na kwarantannie. Powstała też ogólnopolska infolinia do kontaktu z sanepidem. GIS poinformował również, że osoby skierowane na kwarantannę nie mają już obowiązku poświadczania tego faktu swojemu pracodawcy. Taka informacje zostanie przekazana automatycznie za pośrednictwem ZUS-u.

Jak informuje gazeta.pl dzięki integracji z ZUS nie ma już obowiązku poświadczania kwarantanny pracodawcom. Nie trzeba również oczekiwać na kontakt od sanepidu, a bliskie kontakty osoba zakażona może zgłosić, wypełniając formularz za pośrednictwem strony internetowej. Wprowadzono także elektroniczny system obsługi obywateli SEPIS.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!