Awantura w Polsat News! Politycy pokłócili się o Lecha Kaczyńskiego!

Do ostrej wymiany zdań doszło w niedzielę w programie „Śniadanie w Polsat News” między Marcinem Kierwińskim z PO a Jackiem Sasinem z PiS. Politycy spierali się na tematy dotyczące polityki klimatycznej i dokonań w tej dziedzinie byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Padały zarzuty o kłamstwa, a politycy wzajemnie na siebie krzyczeli.

Rozmowa koncentrowała się głównie na przyjętej przez Sejm w piątek ustawie dotyczącej cen prądu. Gdy tylko minister Jacek Sasin winą za wysokie ceny energii zaczął obarczać rząd PO-PSL, do dyskusji włączył się Marcin Kierwiński z PO.

Czytaj także:  Profesor Krzysztof Simon: Negowanie koronawirusa to zwykłe i populistyczne łajdactwo

– Nie reagowali na te bardzo złe dla Polski decyzje, które zapadały w Komisji Europejskiej – mówił Sasin, chcąc dopiec PO.

– Decyzje Lecha Kaczyńskiego – nie pozostawał dłużny Kierwiński.

– Niech pan zostawi Lecha Kaczyńskiego w spokoju, bo naprawdę, dosyć tego, co pan wyprawia – rzucił zdenerwowany Sasin.

– Lech Kaczyński mówił, że zgodził się na pakiet klimatyczny, bo chciał pójść Angeli Merkel na rękę – przypomniał Kierwiński, dolewając jeszcze oliwy do ognia.

Czytaj także:  Pech Trzaskowskiego. W Warszawie ścieki znów płyną wprost do Wisły

Poirytowany Sasin – słysząc zarzuty pod adresem pomnikowej w kręgach PiS postaci, jaką jest Lech Kaczyński – zaczął wytykać Kierwińskiemu, że ten kłamie, ale nie przedstawił przy tym żadnych argumentów na poparcie swojej tezy. Najprawdopodobniej dlatego, że poseł PO przedstawił niewygodne, z obecnej perspektywy, dla rządzących fakty.

Media przypomniały w tych dniach fragment wywiadu z Lechem Kaczyńskim, który tak mówił w 2008 roku: – Ale czy ja w UE nie byłem solidarny? Przecież zgodziłem się na przykład na politykę klimatyczną z punktu widzenia Polski ryzykowną. To był mój gest w stosunku do pani kanclerz Angeli Merkel. Niestety nie zawsze mogliśmy liczyć na podobne gesty pod naszym adresem.

Czytaj także:  Sikorski: Kaczyński w rządzie będzie decydował o tym, komu założyć podsłuch

Wypowiedź ta odnosiła się do wynegocjowanego w 2007 roku porozumienia klimatycznego, które dotyczyło redukcji emisji gazów cieplarnianych o 20 proc. Traktat ten podpisał właśnie Lech Kaczyński wraz z ówczesnym premierem Donaldem Tuskiem.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.