REKLAMA

REKLAMA

W czwartek od rana Facebook doznał poważnej awarii. Portal niektóre z postów uznaje za spam i ukrywa przed innymi użytkownikami.

– Usunęliśmy ten post ponieważ wygląda nam to na spam. Jeżeli to ty go opublikowałeś i nie uważasz go za spam, daj nam znać – komunikat o takiej treści wyświetla się dzisiaj wielu użytkownikom portalu społecznościowego Marka Zuckerbera. Problem dotyczy zarówno zwykłych kont użytkowników oraz fanpage’y.

REKLAMA

Dlaczego posty są usuwane z Facebooka? Trzy lata temu miała miejsce podobna sytuacja. Posty publikowane na portalu po krótkim czasie znikały. Facebook wtedy przeprosił za całe zdarzenie, tłumacząc, że system niepoprawnie oznaczał niektóre adresy internetowe. Awaria została po czasie naprawiona.

Takie awarie na Facebooku zdarzały się dużo wcześniej. W grudniu 2017 roku w większości europejskich państw przestały działać aplikacje Facebooka i Messengera. Problem dotyczył wysyłania wiadomości, ich odbierania i otrzymywania powiadomień. Zamiast tablicy FB użytkownicy mieli przed oczyma tylko białe tło, na którym nie było widać żadnych treści.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA